TĒMA: Pirmsskola

Vai daudzbērnu ģimeņu bērniem Rīgas bērnudārzos ir bezmaksas ēdināšana

J
jautā:
21. maijā, 2019
Jegors

Labdien! Vai daudzbērnu ģimeņu bērni ar 3+ karti var saņemt bezmaksas pusdienas arī tad, ja apmeklē privāto bērnudārzu Rīgā? Bērniem ir 1,8 g. Paldies!

A
atbild:
23. maijā, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Jā, Rīgas dome noteiktā apmērā sedz ēdināšanas (brokastu, pusdienu, launaga) izmaksas daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā esošajos pašvaldības vai privātajos bērnudārzos apgūst licencētu pirmsskolas izglītības programmu. Taču Rīgas domes noteiktais kritērijs ir nevis “3+ Ģimenes karte”, bet Rīgas domes Vienotajā informācijas sistēmā esošā informācija. Proti, bezmaksas ēdināšana tiek nodrošināta vienā adresē Rīgas administratīvajā teritorijā deklarētām ģimenēm, kuras aprūpē vismaz trīs bērnus, to skaitā izglītojamo un izglītojamā brāļus, māsas, pusmāsas, pusbrāļus, audžuģimenē ievietotus un aizbildnībā esošus bērnus (bērnu skaitā ieskaita arī pilngadīgu personu, kura nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tā apgūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību).

Plašāk Rīgas domes informatīvajā portālā www.riga.lv > 2018./2019. mācību gads Rīgā: 18 svarīgi fakti.