TĒMA: Tieslietas

Cik ilgi uzņēmumam jāglabā trauksmes cēlēja ziņojums

J
jautā:
15. maijā, 2019
Daiga

Cik ilgi uzņēmumam ir jāglabā trauksmes cēlēja paziņojums?

A
atbild:
21. maijā, 2019
Linda Balode
LV portāls

Tīmekļvietnē www.trauksmescelejs.lv ir pieejamas gan vadlīnijas iekšējās trauksmes celšanas sistēmas izveidei, gan vadlīnijas trauksmes cēlēju ziņojumu izskatīšanai.

Trauksmes cēlēju ziņojumu izskatīšanas vadlīnijās norādīts, ka trauksmes cēlēju ziņojumus un ar to saistītos materiālus kompetentajā institūcijā glabā piecus gadus un par turpmāko glabāšanas termiņu lemj atbilstoši konkrēto ziņojumu izskatīšanas rezultātam (piemēram, izvērtēšanas procesā nekādi pārkāpumi nav konstatēti, izskatīšana pabeigta, izvērtēšanas procesam seko tiesvedība u.tml.).

Vienlaikus trauksmes cēlēju kontaktpunktā Valsts kancelejā norāda, ka šis jautājums līdz galam nav izlemts, iespējams, tiks noteikts, ka trauksmes cēlēja paziņojums jāglabā no trim līdz pieciem gadiem. Tādējādi Valsts kanceleja iesaka sekot līdzi aktuālajai informācijai.

Ja nepieciešama papildu informācija, iesakām sazināties ar Trauksmes cēlēju kontaktpunktu Valsts kancelejā:

  • Trauksmes cēlēju ziņojumu iesniegšana, atbilstošo kompetento institūciju noteikšana (105. kabinets, Brīvības bulvāris 36, Rīga) – tālrunis 67082837; e-pasts trauksme@mk.gov.lv;

Metodiskais atbalsts un trauksmes cēlēju tiesību aizsardzība – tālrunis 67082910; e-pasts Inese.Kuske@mk.gov.lv.