Sociālā nodrošinājuma pabalsts, ja apgādība reģistrēta mēneša pēdējā dienā

J
jautā:
14. maijā, 2019
Anna

Situācija tāda – ir darbavietā tiesu izpildītāja izpildraksts, kas paredz cilvēkam atstāt minimālo algu plus uz katru apgādājamo sociālā nodrošinājuma pabalstu 64,03 eiro, pārējā algas daļa jāpārskaita tiesu izpildītājam. Šeit rodas neskaidrības, kad ir jāskatās tas apgādājamais. Vai viņam ir jābūt reģistrētam algas nodokļa grāmatiņā algas aprēķina/izmaksas dienā? Likums saka tikai to, ka atstājams šis sociālā nodrošinājuma pabalsts, ja ir apgādājamais. Ja apgādājamais ir reģistrēts no 30. aprīļa, vai, rēķinot algu par aprīli, ir jāatstāj šie 64,03 eiro?

A
atbild:
29. maijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Konkrētajā situācijā apgādājamā persona darbiniekam ir reģistrēta mēneša pēdējā dienā.

Tādējādi, piemērojot darbiniekam pēc izpildraksta atvilkumus un aprēķinot saglabājamos ienākumus, apgādība par vienu dienu būtu aprēķināta proporcionāli sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēram. Pilnā apmērā šī mēneša aprēķinā sociālā nodrošinājuma pabalsts nav saglabājams.