TĒMA: Nodokļi

Izslēgšana no Valsts ieņēmumu dienesta PVN maksātāju reģistra

J
jautā:
04. aprīlī, 2019
Laura

Esmu saimnieciskās darbības veicējs un šī gada laikā plānoju vienu darījumu ar PVN maksātāju citā ES valstī par summu, kas nepārsniedz 40 000 EUR. Cik saprotu, šajā gadījumā ir jāreģistrējas PVN maksātāju reģistrā un rēķinā jāpiemēro “reverse charge” režīms – PVN netiek iekasēts. Vai pēc šī darījuma beigām varu uzreiz atcelt reģistrāciju PVN maksātāju reģistrā, ja citi darījumi ar PVN maksātājiem ES valstīs turpmāk netiek plānoti un kopējie ieņēmumi nepārsniegs 40 000 EUR?

A
atbild:
15. aprīlī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Izslēgšana no VID PVN maksātāju reģistra notiek pēc nodokļa maksātāja iniciatīvas, automātiski – pēc VID iniciatīvas. Šie gadījumi ir paskaidroti Valsts ieņēmumu dienesta informatīvajā materiālā Izslēgšana no PVN maksātāju reģistra.

Nodokļu maksātājam pievienotās vērtības nodokļa piemērošana savā saimnieciskajā darbībā jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā.