Lasīšanai: 1 minūte

Privatizācijas sertifikāti kā kompensācija politiski represētām personām

J
jautā:
01. aprīlī, 2019
Daina

Labdien! Vēlējos pajautāt, kāda veida kompensācijas bija iespējams saņemt politiski represētām personām un viņu mantiniekiem? Kā noprotu, tika piešķirti privatizācijas sertifikāti, kurus pēc tam bija iespējams dzēst. Vai šī norma joprojām ir spēkā?

A
atbild:
01. aprīlī, 2019
Privatizācijas aģentūra
Guntis Kārkliņš, sabiedrisko attiecību speciālists

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 782 “Kārtība, kādā politiski represētajām personām, dzēšot privatizācijas sertifikātus, izmaksā kompensāciju naudā” politiski represētajām personām joprojām dzēš sertifikātus atbilstoši izsūtījumā, nometinājumā vai ieslodzījumā pavadītajam gadu skaitam, ja nav notecējis sertifikātu dzēšanas termiņš. Par katru represiju gadu tiek apmaksāts naudā 1 sertifikāts pēc nominālvērtības – 39,84 eiro. Tām personām, kurām ir tiesības dzēst sertifikātus, uz deklarētās dzīvesvietas adresi tiek nosūtīta vēstule.