Lasīšanai: 1 minūte

Kā pārliecināties par nodarbinātību

J
jautā:
11. martā, 2019
Mareks

Labdien! Jūlijā sāku strādāt vienā firmā, iedeva darba līgumu parakstīt, viss šķita labi, līdz vienu dienu uzzināju, ka darba līgums ir neoficiāls, proti, strādāju neoficiāli. Ko man darīt?

A
atbild:
25. martā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pārliecināties par to, vai darba devējs pēc darba līguma noslēgšanas ir sniedzis informāciju par nodarbinātību VID un VSAA, Jūs varat, patstāvīgi autentificējoties VID EDS sistēmā vai portālā “Latvija.lv”, izmantojot e-pakalpojumu par sociālo iemaksu veikšanu.

Ja EDS sistēmā neparādās informācija par Jūsu nodarbinātību, Jums var ieteikt vērsties Valsts darba inspekcijā, līdzi ņemot dokumentus, kas ir Jūsu rīcībā un apliecina Jūsu nodarbinātību pie konkrētā darba devēja.