Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Mantotam ienākumam Latvijā nodokļa nav

J
jautā:
05. martā, 2019
Bonija

Labdien! Vēlos noskaidrot, vai no mantotās naudas summas jāmaksā nodoklis vai nē. Situācija: 2018. gadā mantojuma rezultātā tika mantota naudas summa no attāla radinieka, no mana vectēva brāļa Austrālijā. Bija sastādīts testaments.

A
atbild:
07. martā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Latvijā mantojuma nodokļa nav. Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. pants nosaka: ar nodokli neapliek mantojuma rezultātā gūto ienākumu, izņemot autoratlīdzību (honorāru), kuru izmaksā autortiesību mantiniekiem.

Ja mantotā naudas summa pārsniedz 4000 eiro, tās saņēmējam Valsts ieņēmumu dienestā nākamajā gadā pēc ienākuma gūšanas, tātad šogad, jāiesniedz gada ienākumu deklarācija, norādot mantoto summu kā ar nodokli neapliekamos ienākumus.