Lasīšanai: 1 minūte

Izsoles akta apstiprināšana

J
jautā:
05. martā, 2019
Kristīne

Labdien! Cik ilgā laikā tiesu izpildītājam pēc elektroniskās izsoles jāiesniedz pieteikums izsoles akta apstiprināšanai un nostiprināšanai zemesgrāmatā?

A
atbild:
12. martā, 2019

Civilprocesa likuma 611. panta trešā daļa nosaka: pēc tam, kad nekustamā īpašuma nosolītājs samaksājis visu no viņa pienākošos summu, tiesu izpildītājs pieteikumu par nekustamā īpašuma nostiprināšanu uz ieguvēja vārda elektroniski iesniedz rajona (pilsētas) tiesas zemesgrāmatu nodaļā, izmantojot Tiesu informatīvo sistēmu, un lūdz nostiprināt īpašuma tiesības zemesgrāmatā uz ieguvēja vārda.

Praksē pieteikums zemesgrāmatu nodaļai par izsoles akta apstiprināšanu parasti tiek iesniegts divu nedēļu laikā.