Lasīšanai: 1 minūte

Vai ir tiesības uz otra mantojumu šķiršanās gadījumā

J
jautā:
12. februārī, 2019
Ilze

Labdien! Vai, uzsākot šķiršanās procesu un vienlaikus kārtojot mirušā tēva mantojuma lietu saistībā ar dzīvokļa mantošanu, šis dzīvoklis tiks uzskatīts kā laulības laikā iegādāts nekustamais īpašums, uz kuru vīram ir tiesības?

A
atbild:
27. martā, 2019
Latvijas notārs
Laila Lapiņa, zvērināta notāre

No tēva mantotais dzīvoklis nebūs laulāto kopīga manta, tas ir, Jūsu vīram uz to nebūs tiesību, jo katra laulātā atsevišķa manta ir manta, ko viens laulātais ir ieguvis bez atlīdzības laulības laikā. Mantojums tiek iegūts bez atlīdzības, tātad tā ir Jūsu atsevišķa manta.