Aprūpes institūcija nodrošina telpu atbilstību klienta vecumam un stāvoklim

J
jautā:
11. februārī, 2019
Ilze

Cik kvadrātmetrus liela platība pienākas cilvēkam sociālās aprūpes centrā?

A
atbild:
15. februārī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ministru kabineta noteikumos Nr. 338 “Prasības sociālo pakalpojumu sniedzējiem” ir noteiktas prasības sociālo pakalpojumu sniedzēja telpām un videi: būves vai telpu grupas lietošanas veids atbilst normatīvajos aktos par būvju klasifikāciju noteiktajām prasībām; telpas ir piemērotas un aprīkotas atbilstoši to lietošanas mērķim, ievērojot klientu vecumu un funkcionālo stāvokli; telpu plānojums, daudzums un veidi atbilst klientu vajadzībām un risināmo problēmu specifikai; klientiem ar kustību traucējumiem ir piemērotas telpas ēkas pirmajā stāvā, šajās telpās ir pieejams pilns sociālo pakalpojumu apjoms, ja sociālo pakalpojumu sniedzējs sociālos pakalpojumus sniedz telpās, kuras izvietotas vairākos stāvos, un ēkā nav lifta vai pacēlāja u. c.

Atsevišķi noteikts, kādām jābūt telpām dažādiem aprūpes veidiem. Pilngadīgo aprūpes institūcija nodrošina istabas aprīkojuma un iekārtojuma atbilstību klienta vecumam un funkcionālajam stāvoklim. Dzīvojamās istabas platība kvadrātmetros ir noteikta tikai atsevišķiem pakalpojumiem – bērnam sociālās rehabilitācijas institūcijā, pusceļa mājas klientiem, pansijas klientiem.