Ja ir apgrūtināta pārvietošanās, III grupas invalīdiem pienākas OCTA atlaide

J
jautā:
17. janvārī, 2019
Nauris

Labdien! Sakiet, lūdzu, vai 3. grupas invalīdam pienākas OCTA atlaide, ja nav apgrūtināta pārvietošanās? Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likums šādu prasību nosaka, bet Ministru kabineta noteikumi Nr. 858 “Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa maksāšanas kārtība” nenosaka šādu prasību.

A
atbild:
17. janvārī, 2019
Linda Balode
LV portāls

Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likuma 14. panta otrā daļa paredz, ka apdrošinātāja noteiktās apdrošināšanas prēmijas maksājums par 40% tiek samazināts transportlīdzekļu īpašniekiem, kuri ir:

  • I un II grupas invalīdi;
  • III grupas invalīdi, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās.

To, ka III grupas invalīdam ir apgrūtināta pārvietošanās, apliecina attiecīgs Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisijas atzinums (apdrošinot vieglo automobili).

Obligāto civiltiesisko transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) atlaidi nosaka un paredz tikai Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likums. Proti, Ministru kabineta noteikumi Nr. 858 Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa maksāšanas kārtība nekādā veidā neattiecas uz OCTA. Minētie MK noteikumi nosaka ekspluatācijas nodokļa maksāšanas kārtību.