Atvaļinājuma laikā apmaksā tikai darba dienas

J
jautā:
15. janvārī, 2019
Lana

Labdien! Man atvaļinājums sākas 14.12.2018. un ilgst līdz 10.01.2019., tas ir, 28 kalendāra dienas. Tā kā šajā periodā bija 5 svētku dienas, atvaļinājums ir pārnests par 5 dienām līdz 15.01.2019. Cik dienu darbadevējam ir jāapmaksā? Ja nebūtu svētku dienu, man apmaksātu 20 darba dienas, bet svētku dēļ apmaksāja 18 dienas. Es zaudēju naudu. Vai tas ir pareizi? Paldies!

A
atbild:
22. janvārī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Vispārēji Darba likuma 149. pantā ir noteikts, ka darbiniekam atvaļinājumu piešķir četru kalendāra nedēļu apmērā, neskaitot svētku dienas.

Attiecībā uz atvaļinājuma laika apmaksu darba devēja pienākums ir apmaksāt darbiniekam tikai tās dienas, kad tam parasti būtu bijis jāstrādā. To nosaka Darba likuma 75. panta devītā daļa, paredzot, ka par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma laiku izmaksājamās samaksas summu aprēķina, dienas vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu skaitu atvaļinājuma laikā.

Ja Jums ir nolīgts normālais darba laiks un atvaļinājums tika piešķirts četru kalendāra nedēļu apmērā, periodā, sākot ar 14.12.2018., tad atvaļinājuma pēdējā diena ir 15.01.2019. Šajā periodā pēc vidējās izpeļņas ir apmaksājamas 18 darba dienas.

Vidējā izpeļņa atšķiras no darba samaksas. Vidējās izpeļņas aprēķinā ietver darba algu, piemaksas, prēmijas.