TĒMA: Finanses

Klienta pienākums izpildīt saistības, ja vēlas slēgt kontu

J
jautā:
10. janvārī, 2019
Ainis

Bankā tika iesniegts iesniegums par tās kontu slēgšanu, un tika saņemts atteikums, pamatojot, ka banka neslēgs bankas kontus, kamēr nav nokārtotas visas saistības pret banku. Vai banka rīkojas tiesiski? Vai nenokārtotas saistības var būt par pamatu kontu neslēgšanai? Ar kādiem normatīvajiem aktiem pamatot bankai, ka tās pakalpojumi vairs nav nepieciešami un tomēr vēlos kontus slēgt? Kamēr konti nav slēgti, atbilstoši savam cenrādim banka var pieprasīt dažādas komisijas maksas, tādejādi parāds pret banku tikai pieaugs.

A
atbild:
11. februārī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Kredītiestādes savos vispārīgajos noteikumos, kas ir pieejami arī ikvienam klientam, kā arī līgumā ar klientu norāda gan bankas, gan klienta tiesības un pienākumus.

Iepazīstoties ar vairāku banku noteikumiem, tajos visos ir atrodams dažādi formulēts pienākums, slēdzot kontu, samaksāt parādu – segt negatīvo bilanci jeb izpildīt visas saistības pret banku. Kā saistības nokārtojamas, tas ir abu pušu vienošanās jautājums.

Ja Jums ir pretenzijas pret banku, vērsieties tajā ar rakstisku iesniegumu.