E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 15752
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Pirmsskola
1
1

Ekskursija bērnudārza grupai

J
jautā:
17. novembrī, 2018
Inese

Labdien! Vai četrgadīgu bērnu bērnudārza grupa drīkst doties ekskursijā uz pilnu dienu – izbrauc plkst. 9.00 un atgriežas ap 17.00? Gulēšana tiek piedāvāta tikai autobusā, un autobusā piesprādzēšanās tiek nodrošināta tikai ar divu punktu drošības siksnu. Ēdiens tiek ņemts līdzi no bērnudārza un tiek piedāvāts brīvā dabā.

A
atbild:
14. decembrī, 2018

Izglītības iestādēm, tajā skaitā pirmsskolas izglītības iestādēm, ir jāievēro izglītojamo tiesības uz dzīvībai un veselībai drošiem apstākļiem izglītības iestādē un tās organizētajos pasākumos. Tas nozīmē, ka pirmsskolai ir jārūpējas par bērnu drošību, arī rīkojot pastaigas, pārgājienus un ekskursijas, un jāizpilda Ministru kabineta 24.11.2009. noteikumos Nr. 1338 Kārtība, kādā nodrošināma izglītojamo drošība izglītības iestādēs un to organizētajos pasākumos, t.sk. noteikumu V daļā “Ekskursiju, pārgājienu un pastaigu organizēšana”, noteiktais.

Pirmsskolā, tāpat kā jebkurā izglītības iestādē, arī jābūt izstrādātiem drošības noteikumiem “Par drošību ekskursijās, pārgājienos un pastaigās”, ar kuriem jāiepazīstina bērnu vecāki. Bērnu vecākiem ne vēlāk kā trīs dienas pirms došanās ekskursijā vai pārgājienā ir jāsaņem visa informācija par pārgājiena vai ekskursijas mērķi, maršrutu, ilgumu, pārvietošanās veidu, saziņas iespējām un pirmās palīdzības sniegšanas iespējām.

Svarīgi arī ievērot pirmsskolām noteiktās higiēnas un ēdināšanas prasības, nodrošinot bērniem atpūtu pēc pusdienām un normatīvajiem aktiem atbilstošu veselīgu un līdzsvarotu ēdināšanu.

Arī Ministru kabineta 31.07.2012. noteikumos Nr. 533 Noteikumi par valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām noteikti šādi pirmsskolas izglītības pedagoģiskā procesa galvenie pamatnosacījumi: ievērot bērna vajadzības un spējas, sekmēt bērna pozitīvu pašizjūtu drošā vidē, nodrošināt bērna, pedagogu un vecāku sadarbību.

Tas nozīmē, ka pirmsskola drīkst organizēt ekskursijas, tikai ievērojot normatīvajos aktos noteikto. Ekskursijas norisei ir jāatbilst bērnu vecumposmam, un tās laikā jānodrošina bērnu tiesības un vajadzības.

Ja vecākiem ir jautājumi par konkrētās ekskursijas atbilstību drošības un higiēnas noteikumiem, viņiem tie ir jāpārrunā ar pirmsskolas vadību un jānoskaidro visi ar bērnu drošību, atpūtu un ēdināšanu ekskursijas laikā saistītie jautājumi. Ja risinājumu tomēr rast neizdodas, jāvēršas pie izglītības iestādes dibinātāja.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU