Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Dzīvokļa sadalīšana ir īpašnieka rokās

J
jautā:
17. novembrī, 2018
Kristīne

Dzīvojam jau no padomju laika dzīvoklī, un mums nebija iespējas to privatizēt. Tā kā dzīvojam tajā 2 ģimenes (un attiecības ir sliktas) un nevaram sadzīvot, vai ir iespēja četristabu dzīvokli sadalīt uz diviem dažādiem dzīvokļiem? Kur mums jāgriežas, lai risinātu šo jautājumu ar dzīvokļa sadalīšanu?

A
atbild:
22. novembrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Kā no jautājumā ietvertā apraksta noprotams, dzīvoklis, iespējams, ir pašvaldības īpašumā (pieder pašvaldībai) un dzīvokļa lietošana notiek uz īres līguma pamata. Līdz ar to atbilstoši Civillikuma 927. panta regulējumam visas darbības ar šādu dzīvokli, tostarp lemt jautājumu par iespējamu sadalīšanu, ir tiesīgs veikt tikai dzīvokļa īpašnieks. Tātad jautājums par dzīvokļa sadalīšanu ir risināms ar šā dzīvokļa īpašnieku.