Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Pašnodarbinātie lauksaimnieki 5% pensijas apdrošināšanai maksā par visu gadu

J
jautā:
08. novembrī, 2018
Andris

Esmu pašnodarbinātais, kas nodarbojas ar lauksaimniecību. No 2018. gada man jāmaksā 5% pensijas apdrošināšanai no visiem ienākumiem. Darba stāžā ieskaitīs visu gadu vai tikai tos mēnešus, kuros esmu maksājis VSAOI? Paldies!

A
atbild:
21. novembrī, 2018
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Ina Samoilova, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Pašnodarbinātās personas, kas nodarbojas ar lauksamniecību un maksā valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI), saskaņā ar Ministru kabineta 2010. gada 7. septembra noteikumu Nr. 827 “Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli” 34. punktu sniedz ziņojumus par veiktajām iemaksām 5% apmērā pensijas apdrošināšanai tikai vienu reizi gadā par aizvadīto gadu, līdz ar to apdrošināšanas stāžā vecuma pensijai tiks ieskaitīts viss gads.