Lasīšanai: 1 minūte

Valsts karoga izvietošana

J
jautā:
16. oktobrī, 2018
Santa

Labdien! Likumā par Latvijas valsts karoga izkāršanu ir teikts, ka tas jāizkar kreisajā pusē, skatoties uz mastiem (ja ir trīs karoga masti). Jautājumus, no kuras puses uz mastiem ir jāskatās – no ēkas, no ceļa vai no kāda cita skatpunkta? Paldies!

A
atbild:
23. oktobrī, 2018

Latvijas Republikas Valsts karoga likuma 6. pants ”Latvijas valsts karoga un citu karogu lietošanas principi pie ēkām” nosaka, ka vairāku karogu izvietošanas gadījumā Latvijas valsts karogu izvieto kreisajā pusē. Minētā likuma 2. pielikumā ir vizuāli (grafiski) atspoguļota karogu izvietošanas kārtība un Latvijas Republikas valsts karoga atrašanās vieta citu karogu starpā.

Ņemot vērā normatīvā akta 6. panta nosaukumu – ”Latvijas valsts karoga un citu karogu lietošanas principi pie ēkām”, secināms, ka karogi, kas izvietojami pie ēku sienām, ir apskatāmi pamatā tikai no vienas puses – no ielas (brauktuves, ceļa u. c.) puses, skatoties uz ēkas fasādi.