Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodokļi par citā ES valstī nopirktu auto

J
jautā:
17. janvārī, 2024
Gunita

Vai, nopērkot automašīnu Vācijā vai Lietuvā (cena ap 20 000 eiro), Latvijā ir jāmaksā papildu nodokļi, izņemot standarta reģistrāciju CSDD?

A
atbild:
06. februārī, 2024
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Kā saprotams, jautājums uzdots par fizisko personu, kura neveic saimniecisko darbību Pievienotās vērtības nodokļa likuma izpratnē un ir iegādājusies automašīnu citā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī privātajām vajadzībām.

Ja fiziskā persona iegādājas lietotu transportlīdzekli Pievienotās vērtības nodokļa likuma izpratnē citā ES dalībvalstī, tad PVN Latvijā nav jāmaksā.

Savukārt, ja persona iegādājas jaunu transportlīdzekli Pievienotās vērtības nodokļa likuma izpratnē no jebkuras citas personas ES dalībvalstī, tad saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 87. pantā noteikto jāmaksā PVN valsts budžetā 21 procenta apmērā.

Jauna transportlīdzekļa kritēriji noteikti Pievienotās vērtības nodokļa likuma 1. panta 9. punktā. Papildu informācija par jauna transportlīdzekļa iegādi pieejama VID metodiskajā materiālā.