Lasīšanai: 1 minūte

Par darbu svētku dienā – dubulta apmaksa

J
jautā:
17. septembrī, 2018
Irina

Labdien! Strādāju internātskolā par internāta skolotāju. Darbā ir konkrētas noteiktas dienas, tiek piemērots summētais darba laiks. Ja darba diena iekrīt svētku dienā, tā tiek izrēķināta ārā. Vai šajā gadījumā var piemērot summēto darba laiku un jārēķina ārā svētku dienas? Paldies par atbildi!

A
atbild:
20. septembrī, 2018

Pedagogs ir profesija, kurai ir noteikts darba laiks nedēļā saskaņā ar MK noteikumu Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” 3. pielikumu. Summēto darba laiku nosaka darbiniekiem, kuriem darba rakstura dēļ nav iespējams noteikt nedēļas darba laika ilgumu.

Ja darbinieks strādā svētku dienā, tā tiek apmaksāta dubultā, nevis izrēķināta ārā. Pēc darbinieka pieprasījuma darba devēja pienākums ir izskaidrot darba algas aprēķinu. Tādējādi Jūs varat vērsties pie sava tiešā vadītāja un lūgt izskaidrot saņemto darba samaksu, ko parasti darbiniekiem izsniedz/nosūta e-pastā kā algas lapiņu.