Kas jāievēro, atverot virtuālās realitātes spēļu istabu

J
jautā:
12. septembrī, 2018
Sintija

Labdien! Vēlos atvērt virtuālās realitātes spēļu istabu. Kādus dokumentus man nepieciešams sagatavot? Vai ir nepieciešamas kādas licences, ja es kā privātpersona reģistrējos oficiālajās mājaslapās, kuras piedāvā iegādāties spēles, un apmaksāju tās ar firmas bankas kontu? Vai ir nepieciešamas kādas papildu darbības un iesniegumi, lai es varētu realizēt šo biznesa ideju? Lai viss būtu sakārtots un nebūtu problēmu ar VID, iespējams, saistībā ar kādām autortiesībām uz spēlēm, u. c. iestādēm, kas regulē datorspēļu spēlēšanu, iegādi u. c.

A
atbild:
05. oktobrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

Lai izsmeļoši varētu atbildēt uz uzdoto jautājumu, nepieciešama detalizētāka informācija un jautājumu precizēšana par paredzamo komercdarbību. Papildus komercdarbību regulējošajiem tiesību aktiem un nodokļu tiesību aktu regulējumam (par šiem jautājumiem varat konsultēties LR Valsts ieņēmumu dienestā, LR Uzņēmumu reģistrā) šāda veida komercdarbībā jāievēro MK 2006. gada 6. jūnijā pieņemtie noteikumi Nr. 452 “Datorspēļu izplatīšanas noteikumi”, Autortiesību likuma prasības. Datorspēļu izmantošanas noteikumus katrā konkrētā gadījumā var noskaidrot, iepazīstoties ar šīs datorspēles licences noteikumiem, īpašu vērību veltot spēles izmantošanas nosacījumiem komerciāliem nolūkiem.