TĒMA: Tieslietas

Cik izmaksā laulības šķiršana pie notāra

J
jautā:
07. septembrī, 2018
Evija

Labdien! Sakiet, lūdzu, kādas varētu būt kopējās aptuvenās izmaksas, šķirot laulību pie notāra (ieskaitot arī valsts nodevas utt.)? Paldies!

A
atbild:
11. septembrī, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 737 “Noteikumi par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību” 54. punkts paredz, ka atlīdzības takse par laulības šķiršanas lietas vešanu (ieskatīšanās valsts informācijas sistēmās, iesnieguma par laulības šķiršanu taisīšana un notariālo aktu grāmatas pirmā un otrā izraksta izsniegšana, laulības šķiršanas apliecības taisīšana un notariālo aktu grāmatas pirmā un otrā izraksta izsniegšana vai laulības šķiršanas lietas izbeigšana un otra laulātā informēšana par to) ir 71,14 eiro.

Jāņem vērā, ka zvērināta notāra atlīdzībai pieskaita pievienotās vērtības nodokļa summu atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likumā noteiktajam apmēram. Līdz ar to laulības šķiršana pie notāra izmaksās ap 90 eiro.

Plašāks izklāsts LV portāla e-konsultācijā “Dokumentu sagatavošana, šķirot laulību pie notāra”.