Lasīšanai: 1 minūte

Zemesgrāmatā iekļauta apgrūtinājuma dzēšana

J
jautā:
13. augustā, 2018
Ilze

Manā īpašumā esošam dzīvoklim noteikts aizliegums – bez manu abu vecāku rakstiskas piekrišanas to nedrīkst atsavināt, dāvināt, sadalīt un apgrūtināt ar lietu tiesībām, un šis apgrūtinājums ir ierakstīts zemesgrāmatā līdz vecāku mūža galam. Tagad abi vecāki ir aizgājuši viņsaulē. Vai man ir jāraksta iesniegums zemesgrāmatu nodaļai šo apgrūtinājumu noņemt, vai arī tas notiks automātiski, kad pārdošu dzīvokli?

A
atbild:
03. oktobrī, 2018
Vidzemes rajona tiesa
Zemesgrāmatu nodaļa

Zemesgrāmatā automātiski ieraksti netiek dzēsti. Ierakstu dzēšanai iesniedzams īpašnieka lūgums, apliecināts pie zvērināta notāra vai bāriņtiesā (ja īpašnieka deklarētā dzīvesvieta atrodas bāriņtiesas darbības teritorijā). Lūgumu par aizlieguma dzēšanu var izteikt arī nostiprinājuma lūgumā pie dzīvokļa pārdošanas, ierakstot to lūguma papildu nosacījumos.