Lasīšanai: 1 minūte

Par darba devēja pabalstu, ja miris tuvinieks

J
jautā:
11. oktobrī, 2012
Tatjana Lavrecka

Labdien! Esmu skolotāja. Vai man pienākas pabalsts no darba devēja sakarā ar mātes nāvi?

A
atbild:
12. oktobrī, 2012

Darba devējs darbiniekiem var paredzēt dažādas sociālās garantijas, kuras neparedz spēkā esošie normatīvie akti. Dažādas papildus sociālās garantijas var tik paredzētas darba koplīgumā, kā arī darba līgumā. Skolotājam darba devējs ir konkrētās pašvaldības izglītības iestādes vadītājs. Tāpēc ar jautājumiem par pabalsta piešķiršana tuvinieka nāves gadījumā jāvēršas pie skolas direktora.

Darba likuma 74.pants paredz, ka  darba devējam ir pienākums izmaksāt darbiniekam noteikto darba algu, ja darbinieks neveic darbu attaisnojošu iemeslu dēļ, īpaši gadījumos, kad darbinieks (ne ilgāk kā divas darba dienas) neveic darbu sakarā ar laulātā, vecāku, bērna vai cita tuva ģimenes locekļa nāvi.