TĒMA: Mājoklis

Par troksni dzīvoklī

J
jautā:
09. jūlijā, 2018
Anastasija

Sveicināti! Man ir mazs bērns –1 gads, viņš man diezgan agri pamodās, bet līdz 7:00 atradās gultiņā, 7:30 nolēmu palaist, lai parāpo pa grīdu un paspēlējas ar savam rotaļlietām. Pēc neilga laika kaimiņi sāka dauzīt pa radiatoriem. Vai tad es kaut ko pārkāpu?

A
atbild:
01. augustā, 2018
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Par pieļaujamiem trokšņiem dzīvojamā mājā un dzīvoklī izsmeļoši izklāstīts LV portāla skaidrojumā “Troksnis traucē naktsmieru. Ko darīt?”. Tajā arī izklāstīts, ka laiks, kad pastiprināti jāievēro klusums, ir no plkst. 23.00 līdz 7.00. Spriežot pēc jautājumā rakstītā, nevarētu būt tā, ka mazs bērns, rāpojot pa grīdu un spēlējoties, saceltu tik lielu troksni, kas pārsniegtu pieļaujamo līmeni. Visdrīzāk protestam ir divi iemesli: mājai ir vāja skaņas izolācija un kaimiņi acīmredzot ir īpaši jutīgi pret trokšņiem un vēlas ilgāk netraucēti pagulēt. Te varam runāt par cilvēka faktoru, nevis administratīvo normu pārkāpumiem. Lai pasaudzētu kaimiņu nervus, varbūt lietderīgi vietā, kur bērns spēlējas, gluži vienkārši novietot biezāku paklāju, kas nevēlamo skaņu novērstu.