Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nekustamā īpašuma pārdošanas ienākumam nodoklis – 20%

J
jautā:
15. jūnijā, 2018
Andis

Kāds IIN nodoklis jāmaksā, ja grib pārdot mežu kopā ar meža zemi (visu mežu)?

A
atbild:
21. jūnijā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ienākums no nekustamā īpašuma pārdošanas veido ienākumu no kapitāla pieauguma (likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 8. panta trešās daļas 11. punkts).

Ar nodokli apliekamo ienākumu nosaka, no īpašuma pārdošanas cenas atņemot tā iegādes vērtību (likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 11.9 panta pirmā daļa). Nodoklis ir 20%.

Likumā ir daži gadījumi, kad nodoklis nav jāmaksā: ja tas ir bijis vienīgais īpašums pēdējos piecus gadus, kā arī tad, ja tas ir bijis vienīgais īpašums un ienākumu no pārdošanas iegulda funkcionāli līdzīgā īpašumā.

Vai nodoklis būs jāmaksā Jūsu individuālajā gadījumā un kā tiks noteikta apliekamā summa, pamatojoties uz konkrētu informāciju, jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā.