TĒMA: Skola

Vai darba burtnīcas ir skolas īpašums

J
jautā:
04. jūnijā, 2018
Ļubova

Vai angļu valodas darba burtnīcas ir skolnieku personiskais īpašums vai skolas bibliotēkas īpašums?

A
atbild:
15. jūnijā, 2018
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, sabiedrisko attiecību speciāliste

Izglītības likuma 55. panta 1. punkts nosaka, ka izglītojamam ir tiesības uz valsts vai pašvaldības apmaksātu izglītības ieguvi, un Izglītības likuma 60. panta 31. punkts paredz, ka no valsts budžeta līdzekļiem un valsts budžeta mērķdotācijām finansē atbilstošu mācību literatūru (mācību grāmatas, tām pielīdzinātās darba burtnīcas un citus izglītības satura apguvei paredzētus izdevumus), pedagogu darba vajadzībām paredzētos metodiskos līdzekļus, papildu literatūru, kā arī digitālo mācību līdzekļus un resursus.

Savukārt pašvaldība no sava budžeta sedz papildu literatūras, uzskates līdzekļu, mācību tehnisko līdzekļu, mācību materiālu u. c. iegādi.

Tas nozīmē, ka gadījumā, ja darba burtnīcas, lai skolēns varētu apgūt obligāto mācību saturu, ir iegādājusies izglītības iestāde par valsts vai pašvaldības līdzekļiem, tās ir skolas īpašums.