Atvaļinājuma ilgumu norāda rīkojumā

J
jautā:
01. jūnijā, 2018
Inga

Labdien! Man ir jautājums par atvaļinājumu un svētku dienu pagarinājumu. Man bija atvaļinājums no 29.03.2018. līdz 03.04.2018. Darbā atgriezos 04.04.2018. Vai tiešām par svētku dienām (30.03., 01.04. un 02.04.) man nepienācās atvaļinājuma pagarinājums un nevajadzēja darbā atgriezties tikai 09.04.2018.?

A
atbild:
06. jūnijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma regulējums atvaļinājuma termiņa jautājumā paredz darbiniekam tiesības uz ikgadēju darba devēja apmaksātu atvaļinājumu četru kalendāra nedēļu apmērā, neskaitot svētku dienas (DL 149. panta pirmā daļa).

Tātad, ja atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas, atvaļinājums pagarinās par svētku dienu skaitu, sekojoši pieskaitot tās pēdējai atvaļinājuma dienai.

Jānorāda, ka darba devējam, piešķirot darbiniekam atvaļinājumu, rīkojumā ir jānorāda piešķirto atvaļinājuma dienu skaits, kā arī atvaļinājuma pirmā un pēdējā diena.

Ja Jums tika piešķirts atvaļinājums no 29.03. līdz 03.04.2018., tad faktiski no ikgadējā atvaļinājuma Jūs esat izmantojusi nevis vienu kalendāra nedēļu (7 kalendāra dienas), bet tikai četras kalendāra dienas.