Atvaļinājums pagarinās par svētku dienām

J
jautā:
21. maijā, 2018
Laurita

Sakiet, lūdzu, atvaļinājums no 18.06.2018. četras nedēļas, kad jāierodas darbā – 18.07. vai 19.07.2018.?

A
atbild:
22. maijā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Saskaņā ar Darba likuma 149. panta pirmajā daļā noteikto ikvienam darbiniekam ir tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu. Šāds atvaļinājums nedrīkst būt īsāks par četrām kalendāra nedēļām, neskaitot svētku dienas. Tātad ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma ilgums ir 28 kalendāra dienas (četras kalendāra nedēļas).

Ja atvaļinājuma laikā ir svētku dienas, likums paredz atvaļinājuma pagarināšanu par svētku dienām.

Jūsu atvaļinājuma laikā iekrīt trīs svētku dienas: Līgo diena – 23. jūnijs; Jāņu diena (vasaras saulgrieži) – 24. jūnijs; Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma diena – 8. jūlijs.  Līdz ar to atvaļinājums pagarinās par trim kalendāra dienām, pieskaitot šīs dienas pēdējai atvaļinājuma dienai. Tātad darbā jāatgriežas 19. jūlijā.

Ar atvaļinājuma periodu – pirmo un pēdējo atvaļinājuma dienu – darba devējam darbinieks ir jāiepazīstina. Parasti atvaļinājuma pirmo un pēdējo dienu darba devējs, ņemot vērā pagarinājumu svētku dienu dēļ, norāda rīkojumā.