Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ienākuma nodoklis dāvinājumam

J
jautā:
19. maijā, 2018
Sandra

Labdien! Ja civilvīrs uzdāvina man 50 000 eiro, vai man no šīs summas jāmaksā nodoklis? Cik tas ir liels? Pārskaita naudu no ārzemēm uz Latviju.

A
atbild:
06. jūnijā, 2018
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste

Ja Latvijas Republikas iedzīvotājs saņem dāvinājumā vairāk nekā 1425 eiro gadā no ārvalstīs dzīvojošas personas (civilvīra), kas nav personas laulātais un nav radinieks līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē, un saņemtā nauda netiek izlietota, lai segtu ārstniecības vai izglītības izdevumus, tā ir jādeklarē, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, un jāsamaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis 23% apmērā no pārsnieguma summas (no 50 000 eiro atņemot 1425 eiro).