E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 1415
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atvieglojumu par invalīdu kā apgādājamo nav

Publicēts pirms 12 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. septembrī, 2012
Viktorija Vīķe

Vai invalīds kopš bērnības (2. grupa, patreiz 24 gadi, saņem sociālo pabalstu, nekad nevarēs strādāt) var būt par apgādājamo?

A
atbild:
24. septembrī, 2012

Atbilstoši likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 13.panta 1.daļai maksātājam paredzēti šādi atvieglojumi:

1) par katras šajā punktā minētās personas uzturēšanu, ja šai personai nav piešķirta pensija un tā nesaņem pensiju saskaņā ar likumu "Par valsts pensijām", izņemot apgādnieka zaudējuma pensiju — Ministru kabineta noteiktajā apmērā vienam no apgādniekiem:

– par nepilngadīgu bērnu,
– par bērnu, kamēr viņš turpina vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu, bet ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai.

Tādējādi nodokļu atvieglojumus par apgādājamo personu saņemt var tikai tad, ja izpildās augšminētie nosacījumi, pārējos gadījumos nodokļu atvieglojums nav piemērojams.

Atbildei ir informatīvs raksturs. Minētie normatīvie akti atrodami VID mājaslapā, sadaļā „Nodokļi”.

Jautājumus par nodokļu normatīvo aktu piemērošanu kārtību Jūs varat uzdot arī, zvanot pa informatīvo tālruni 1898, gan arī vēršoties klātienē pie VID konsultantiem VID apkalpošanas centrā. Kontaktinformācija ir atrodama VID mājaslapā,  sadaļā „Kontakti”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 144 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas