Labdien! Man ir risināms jautājums iestādē, kas atrodas citā Latvijas reģionā. Gribētu pilnvarot jautājuma risināšanai vai nu brālēnu, vai arī SIA, kas nodarbojas ar juridiskām lietām. It kā vajadzētu notariāli apstiprinātu pilnvaru pēc Administratīvā procesa likuma, bet tas nav izdevīgi, jo pie notāra jābrauc un jāmaksā arī. Vai iestādei pilnvaras vietā būtu jāpieņem līgums par pakalpojuma sniegšanu – par līgumu nav likumā teikts, ka tam jābūt notariāli apstiprinātam? Paldies!
Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 35. pantu par personas pārstāvi var būt gan fiziska, gan juridiska persona. Administratīvā procesa likuma 38. panta 1. daļa nosaka, ka “fiziskās personas pārstāvību noformē ar notariāli apliecinātu pilnvaru. Ja fiziskās personas pārstāvis ir zvērināts advokāts, šo pilnvarojumu apliecina ar rakstveida pilnvaru bez notariāla apliecinājuma. Fiziskā persona var pilnvarot savu pārstāvi arī mutvārdos iestādē vai tiesā uz vietas. Iestāde šo pilnvarojumu noformē rakstveidā, un pilnvarotājs to paraksta, bet tiesas sēdē dotais mutvārdu pilnvarojums ierakstāms tiesas sēdes protokolā”.
No minētā tieši izriet, ka likumdevējs ir skaidri definējis fiziskas personas pārstāvības iespējas un kārtību. Administratīvā procesa likums neparedz fiziskas personas pārstāvību uz līguma pamata. Tādējādi līguma pastāvēšana nekādi neietekmē likuma normu prasību izpildi.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!