Labdien! Ko man darīt un pie kā vērsties, ja manu dzīvokli, kur biju deklarējies, tiesa atņēma un tagad tajā vietā, kur atrodos, īpašnieks ir ar mieru, ka dzīvoju, bet negrib, lai deklarējos? Vienīgi, ja uzrādu šo adresi, tad viņš piekrīt, ka dzīvoju te. Jo viņš baidās, ka viņa īpašumam tiesu izpildītāji nepieķeras klāt.
Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 3. panta otrā daļa nosaka, ka personai ir tiesisks pamats apmesties uz dzīvi noteiktā nekustamā īpašumā (līdz ar to arī tajā deklarēties), ja tai pieder šis nekustamais īpašums, attiecībā uz to ir noslēgts īres vai nomas līgums vai šā īpašuma lietošanas tiesības tā ieguvusi uz laulības, radniecības, svainības vai cita likumiska vai līgumiska pamata. Ja minētie nosacījumi ir spēkā, piemēram, noslēgts īres līgums, īpašnieks nevar liegt deklarēties savā īpašumā.
Savukārt likuma 2. panta otrajā daļā teikts – dzīvesvietas deklarēšanas fakts vēl nerada civiltiesiskas saistības. Tomēr Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes vecākā juriste Elīna Avota norāda – gadījumā, ja tiesu izpildītājiem ir informācija, ka īpašumā dzīvo parādnieks, tie var apķīlāt tur esošo kustamo mantu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!