E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 13511
Lasīšanai: 3 minūtes

Bezdarbniekam ir līgums par sabiedriskajiem darbiem, atlīdzība un apdrošināšana

J
jautā:
02. janvārī, 2018
Anita

Sakiet, lūdzu, vai ir tiesiski nodarbināt bezdarbnieku algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos 8 st. dienā skolas virtuvē, ja pārējie štata darbinieki strādā uz pusslodzi par lielāku samaksu un sociālajām garantijām? Vai drīkst pieprasīt parakstīt drošības noteikumu ievērošanu, jo strādāju ar elektriskajām ierīcēm? Esmu 3. grupas invalīde.

A
atbild:
22. janvārī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Algoti pagaidu sabiedriskie darbi ir nodarbinātība bezdarbniekiem darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai, veicot sociāla labuma darbus. Algotos pagaidu darbus īsteno pašvaldībās, biedrībās vai nodibinājumos bez nolūka gūt peļņu, par šo pasākumu bezdarbniekiem ir skaidrots Nodarbinātības valsts aģentūras informācijā. 

Pasākumā var piedalīties bezdarbnieki, kuri:

  • nesaņem bezdarbnieka pabalstu;
  • vismaz 6 mēnešus reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) vai
  • ir reģistrēti bezdarbnieka statusā mazāk par sešiem mēnešiem, bet vismaz 12 mēnešus nav strādājuši.

Par algoto pagaidu sabiedrisko darbu veikšanu bezdarbnieks ik mēnesi saņem atlīdzību 150 eiro apmērā.

Ja bezdarbnieks algotos pagaidu sabiedriskos darbus nav veicis visās attiecīgajā mēnesī paredzētajās dienās, pašvaldība atlīdzību bezdarbniekam izmaksā proporcionāli dienām, kurās bezdarbnieks piedalījies pasākumā.

Par pasākumā iesaistīto bezdarbnieku tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no valsts pamatbudžeta un valsts sociālās apdrošināšanas speciālajiem budžetiem.

Pasākuma īstenošanas laikā bezdarbniekiem tiek veikta iespējamo nelaimes gadījumu apdrošināšana.

Iesaistoties šajā bezdarbnieku atbalsta pasākumā, Jūs esat parakstījusi līgumu. Tajā ir noteikti arī bezdarbnieka pienākumi:

  • piedalīties pagaidu darbos līgumā norādītajā laika periodā ne vairāk kā piecas dienas nedēļā, astoņas stundas dienā;
  • pildīt darba vadītāja norādījumus;
  • pagaidu darbu laikā ievērot darba drošības un veselības aizsardzības, ugunsdrošības un citus darba aizsardzības noteikumus, tajā skaitā – rūpēties par savu drošību un veselību un to personu drošību un veselību, kuras ietekmē vai var ietekmēt viņa darbs.

Darba drošības noteikumi ir jebkurā uzņēmumā, konkrētā iestādē ir savi noteikumi, kuri atbilstoši darba vietas specifikai ir jāievēro katram nodarbinātajam, ar tiem darbinieks ir jāiepazīstina, un darbiniekam ir jāapliecina (jāparakstās), ka tas ir izdarīts.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 142 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU