AMATU KONKURSI
LASĪT VĒLĀK ( 3 )
E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 13175
Lasīšanai: 2 minūtes

Latvijā izsniegtu darbnespējas dokumentu iesniegšana citā ES valstī

J
jautā:
09. novembrī, 2017
Artis

Labdien! Man ir tāds jautājums. Man zobiem bija Latvijā operācija. Es paņēmu atvaļinājumu, lai to veiktu. Pats strādāju Vācijā. Vai man nepienākas slimības lapa? Vai Latvijas slimības lapa der Vācijā? Mēs taču esam ES. Paldies!

A
atbild:
17. novembrī, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Sociālās nodrošināšanas sistēmas koordinēšana Eiropas Savienībā (ES) paredzēta Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (EK) Nr. 883/2004

Ja strādājat un esat sociāli apdrošināts Vācijā, tā ir kompetentā valsts, kas ir atbildīga par slimības pabalsta izmaksu. Šādā gadījumā, kad darbnespējas periods bijis, atrodoties Latvijā, Latvijas ārstam ir jāaizpilda veidlapa E116, kas ir pārejošu darba nespēju apstiprinošs dokuments ES/EEZ dalībvalstīs.

Šo E116 veidlapu varat iesniegt pats kompetentajā iestādē Vācijā vai arī nosūtīt ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) palīdzību.

Ja dokumentus slimības pabalsta pieprasīšanai iesniegsiet Latvijā, tad papildus ārsta aizpildītai veidlapai E116 ir jāiesniedz arī "Iesniegums citas ES/EEZ dalībvalsts vai Šveices slimības/maternitātes pabalsta piešķiršanai" (iesnieguma forma pieejama VSAA mājaslapas sadaļā “Noderīgi” > “Iesniegumu veidlapas” > “Starptautisko pakalpojumu iesniegumi” > “Pakalpojumiem Eiropas Savienībā”).

VSAA Starptautisko pakalpojumu nodaļa izskata saņemtos dokumentus un piecu darba dienu laikā no dokumentu saņemšanas sagatavo formu E115. Kopā ar klienta iesniegtajiem dokumentiem tā tiek nosūtīta ES/EEZ dalībvalsts kompetentajai iestādei.

VSAA informācijā norādīts, ka šajā gadījumā VSAA veic tikai dokumentu pārsūtīšanas funkciju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 15 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas