Lasīšanai: 1 minūte

Lai būtu tiesības uz maternitātes pabalstu, jābūt sociāli apdrošinātai

J
jautā:
12. septembrī, 2017
Daiga

Sveiki! Jautājums par maternitātes atvaļinājuma pabalstu – vai tāds tiek piešķirts pēc slimības lapas B, ja slimības laikā tiek izbeigtas darba attiecības sakarā ar darba līgumu uz noteiktu laiku ? Paldies!

A
atbild:
15. septembrī, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" 4. pantā noteikts, ka tiesības uz maternitātes, paternitātes, vecāku, slimības pabalstiem ir personām, kuras sociāli apdrošinātas saskaņā ar likumu "Par valsts sociālo apdrošināšanu", tas ir, darba ņēmējiem un pašnodarbinātajiem.

Tātad, ja grūtniecības atvaļinājuma pirmajā dienā nebūsiet darba attiecībās, tad nebūs tiesību uz maternitātes pabalstu un arī uz vecāku pabalstu.