Sociālais audzinātājs strādā ar bērniem ilgstošas sociālās aprūpes iestādēs

J
jautā:
26. jūlijā, 2017
Milda Svence

Labdien! Kur var strādāt sociālais audzinātais? Kādās iestādēs?

A
atbild:
03. augustā, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Profesiju klasifikatorā  (Ministru kabineta noteikumi Nr. 264) profesiju grupā "5311 Bērnu aprūpes darbinieki" ir profesija – sociālais audzinātājs. Visai šai profesiju grupai ir noteikti pamatuzdevumi: ēdināt, aprūpēt, mazgāt, ģērbt bērnus, ievērot bērnu dienas režīmu; veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; sniegt nepieciešamo medicīnisko palīdzību; nodrošināt bērnam bārenim, bez vecāku gādības palikušam bērnam viņa vecumam un veselības stāvoklim atbilstošu sociālo audzināšanu, izglītību un aprūpi ģimenes apstākļiem pietuvinātā vidē; sadarbībā ar sociālā darba speciālistu veidot ilglaicīgas attiecības ar audzināmo bērnu un viņa bioloģisko ģimeni, atbalstīt bērnu rehabilitācijas un ārstēšanās laikā, veidot higiēnas un kulturālas uzvedības iemaņas, mājsaimniecības prasmes; vadīt bērna individuālo attīstību, pamatojoties uz individuālās attīstības plānu un īstenojot plānā izvirzītos uzdevumus; plānot un nodrošināt bērna spējām atbilstošas radošās un sporta nodarbības, saturīgu brīvā laika pavadīšanu, nodarbinātības pasākumus; sekot pusaudžu un jauniešu profesijas izvēles un ieguves procesam, līdz bērns kļūst patstāvīgs.

Profesijas standartā (kas minētajos noteikumos vairs nav iekļauts) ir paredzēts, ka sociālais audzinātājs strādā bērnu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestādēs.