Aizliegums vadīt auto ir spēkā visās Eiropas Savienības valstīs

J
jautā:
05. aprīlī, 2017
Rihards

Ja Latvijā ir atņemtas autovadītāja tiesības uz četriem gadiem par auto vadīšanu reibumā, vai ir iespējams nokārtot tiesības citās valstīs?

A
atbild:
07. aprīlī, 2017
Elīna Gulbe
LV portāls
Ceļu satiksmes drošības direkcija
Jānis Aizpors, Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs

CSDD pārstāvis Jānis Aizpors skaidro, ka iegūt autovadītāja tiesības citā valstī pēc tam, kad tās atņemtas Latvijā, nav iespējams, jo šobrīd informācijas apmaiņa starp valstīm tiek nodrošināta pietiekami operatīvi. Eiropas Savienības valstīs, tāpat kā Latvijā, informācija tiek pārbaudīta RESPER sistēmā. “Ja informācijā par vadītāja apliecības datiem ir ieraksts “disqualified”, tad visām valstīm ir pienākums sūtīt informācijas pieprasījumu vadītāja apliecības izdevējvalstij, un tā sniegs informāciju par tiesību atņemšanas iemesliem un termiņiem. Tādējādi citā ES valstī tiesības iegūt lieguma laikā nav iespējams. Atjaunot vadīšanas tiesības pēc aizlieguma beigām drīkst jebkurā ES dalībvalstī, kā arī Norvēģijā, Islandē, Lihtenšteinā un Šveicē,” norāda J. Aizpors.