Parādniekam ir pienākums uzturēt komunikāciju ar tiesu izpildītāju

J
jautā:
08. martā, 2017
Marija

Labdien! Vai tiesu izpildītājam ir tiesības ieturēt naudu no bērnu uzturlīdzekļiem un bērnu naudas (kopējā summa ir 290 eiro)? Citu ienākumu nav.

A
atbild:
10. aprīlī, 2017

Summas, uz kurām nevar vērst piedziņu, nosaka Civilprocesa likuma 596. pants. Piedziņu nevar vērst uz sociālās palīdzības pabalstiem, bērna uzturlīdzekļiem Ministru kabineta noteikto minimālo bērna uzturlīdzekļu apmērā, kurus, pamatojoties uz tiesas nolēmumu, maksā viens no vecākiem, kā arī uz Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksājamiem bērna uzturlīdzekļiem.

Tā kā bērna kopšanas pabalsts ir sociālais pabalsts, tad uz to piedziņu vērst nevar. Ja uzturlīdzekļus Jums maksā uz tiesas nolēmuma pamata, tad uz bērna uzturlīdzekļiem Ministru kabineta noteikto minimālo bērna uzturlīdzekļu apmērā arī piedziņu nevar vērst.

Informācija par ienākumiem Jums ir  jāsniedz tiesu izpildītājam, jo tiesu izpildītājam nav pieejas Jūsu bankas kontam un viņš neredz, kādi līdzekļi tiek kontā ieskaitīti.