Lasīšanai: 1 minūte

Par uzturlīdzekļiem bijušajai sievai

J
jautā:
03. februārī, 2017
Sandra V.

Labdien! Vai ir likums par uzturlīdzekļiem šķirtajai sievai – 1. grupas invalīdei? Kopdzīves laikā ir sakrājušies kredīti uz sievas vārda.

A
atbild:
09. februārī, 2017
Edīte Brikmane
LV portāls

Normatīvie akti nenosaka vīra pienākumu nodrošināt uzturlīdzekļus savai bijušajai sievai invaliditātes dēļ. Taču Civillikuma 80. pants paredz iespēju bijušajam laulātajam, šķirot laulību vai pēc laulības šķiršanas prasīt līdzekļus no otra bijušā laulātā samērā ar viņa mantas stāvokli iepriekšējā labklājības līmeņa nodrošināšanai.

Vairāk lasiet LV portāla skaidrojumā “No bijušā laulātā var prasīt līdzekļus iepriekšējā labklājības līmeņa nodrošināšanai”.