Izsmeļošu atbildi var sniegt DzĪKS vadība

J
jautā:
14. oktobrī, 2016
Jekaterina

Labdien! Mūsu daudzdzīvokļu māju apkalpo DzĪKS, gadu atpakaļ mums tika piedāvāts izpirkt zemes domājamo daļu zem mājas no pašvaldības, ko arī izdarījām un saņēmām zemesgrāmatas apliecību. Kopš pirkšanas brīža arī sākām maksāt zemes nodokli. Bet joprojām ikmēneša rēķinos no kooperatīva ir redzama zemes nomas maksa. Cik likumīgi tiek pieprasīta zemes nomas maksa rēķinos? Vai mums jāturpina maksāt nomas maksu par zemi, kura šobrīd ir mūsu īpašums?

A
atbild:
19. oktobrī, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Kā skaidro Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš, visprecīzāko atbildi uz šo jautājumu sniegs konkrētā DzĪKS vadība, jo tai ir pilna informācija par esošo situāciju. “Jautājumā ietvertie fakti vedina domāt, ka dzīvojamās mājas funkcionālais zemesgabals daļēji atrodas uz pašvaldības, daļēji – uz privātīpašnieka zemes. Pašvaldības daļa ir izpirkta, bet privātīpašumā esošā kaut kādu iemeslu dēļ (iespējams, īpašnieks to nevēlas pārdot) - nē, un par to joprojām tiek maksāta nomas maksa. Cita skaidrojuma nevarētu būt, ja DzĪKS joprojām turpina izrakstīt rēķinus par zemes nomu.”