Lasīšanai: 1 minūte

Lai sniegtu precīzu atbildi, jāiepazīstas ar līgumu

J
jautā:
12. janvārī, 2017
Jānis

Papildus atbildei uz 11063 RNP noslēdz vienu zemes nomas paaugstināšanas līgumu 26.04.16. un izdara pārrēķinu arī par 1. ceturksni. Otru paaugstināšanas līgumu RNP noslēdz 07.12.2016. un tagad izdara pārrēķinu par visu gadu. Vai tas ir likumīgi?

A
atbild:
25. janvārī, 2017
Vitolds Peipiņš
Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs

Lai sniegtu sīkāku skaidrojumu, ir jāiepazīstas ar zemes nomas līguma nosacījumiem. Spriežot pēc jautājumā iekļautās informācijas, iespējams, līgumu slēdzot, ir bijušas kādas domstarpības un vienošanās panākta tikai aprīlī. Tad arī veikts pārrēķins. Arī par otro nomas maksas paaugstināšanu nevar paust konkrētu viedokli, ja nav pamatotas informācijas, kādēļ tā noticis.

Jums ir vajadzīgs zemes nomas līgums, un tad neskaidrības varat risināt ar apsaimniekotāju.

Ja kādu iemeslu dēļ tas nav iespējams vai apsaimniekotāja sniegtais skaidrojums Jums šķiet apšaubāms, varat pēc padoma vērsties Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijā.