Lasīšanai: 1 minūte

Ja vecmāmiņa grib pārrakstīt īpašumu mazmazmeitai

J
jautā:
25. septembrī, 2016
Sigita

Kas ir jādara, lai mana vecvecmāmiņa spētu pārrakstīt savu māju uz savas mazmazmeitas vārda?

A
atbild:
26. septembrī, 2016
Latvijas Notariāts
Latvijas Zvērinātu notāru padome

Konkrētajā gadījumā kundzei būtu ieteicams vērsties pie jebkura zvērināta notāra, lai saņemtu konsultāciju par darījumu veidiem. Lai izvēlētos konkrēti, kāds šajā gadījumā ir piemērotākais risinājums, būtu noskaidrojama kundzes griba.

Ja īpašumu uzdāvina – īpašuma tiesības pāriet mazmazmeitai ar brīdi, kad īpašums ierakstīts zemesgrāmatā, tās ir iespējams arī aprobežot, piemēram, paredzot, ka īpašumu nedrīkst atsavināt bez dāvinātājas piekrišanas u.tml. Ja kundze vēlas, lai mazmazmeita viņu regulāri aprūpē un materiāli palīdz, piemērotāks būs uztura līgums. Ir iespējams arī īpašumu novēlēt ar testamentu vai mantojuma līgumu, šādā gadījumā saglabājot īpašuma tiesības uz māju savas dzīves laikā.