Lasīšanai: 1 minūte

Mantojums, ja tēvs miris Anglijā

J
jautā:
22. septembrī, 2016
Inga

Labdien! Esmu šķīrusies, bet ir man ir 2 mazi bērni, un uzzināju, ka viņu tēvs Anglijā nomira, viņš tur strādāja un dzīvoja 2 gadus. Vai maniem bērniem kas pienākas un kur man griezties? Viņa vecāki un brālis mani necieš, tāpēc no viņiem palīdzība nav sagaidāma. Lūdzu palīdzību tāpēc Jums.

A
atbild:
05. oktobrī, 2016
Latvijas Notariāts
Latvijas Zvērinātu notāru padome

Iesakām doties pie zvērināta notāra uz konsultāciju, lai pārrunātu situāciju un rastu risinājumu.

Atbilstoši Eiropas Savienības likumdošanai, mantotājam var izsniegt Eiropas mantojuma apliecību, taču tādu var saņemt, ja mantojuma atstājēja pēdējā pastāvīgā dzīvesvieta ir bijusi Latvijā, turklāt jāņem arī vērā, ka Lielbritānija nav mantojuma regulas (Eiropas Parlamenta un Padomes (ES) Regula Nr. 650/2012) dalībvalsts.