NB8 formātā darbojas astoņas valstis: Dānija, Igaunija, Islande, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Somija un Zviedrija. Sanāksmes laikā ministri izskatīs aktuālos tieslietu un iekšējās drošības jautājumus, tostarp organizētās noziedzības apkarošanu, tiesu sistēmas noturību krīzes situācijās un tieslietu sistēmas efektivitāti, ka arī atbalstu Ukrainai.
Latvijas tieslietu ministrs sanāksmē vadīs diskusiju un iepazīstinās sanāksmes dalībniekus ar Latvijas labo praksi tiesu sistēmas noturībā un darbības nepārtrauktībā, nodrošinot tiesu darbu krīžu, ārkārtas situāciju un hibrīdapdraudējumu apstākļos.
NB8 sadarbības formāts veicina Ziemeļvalstu un Baltijas valstu ciešu sadarbību un pieredzes apmaiņu tiesiskuma, drošības un demokrātisko institūciju stiprināšanas jautājumos.



