Valsts budžeta mērķdotācija 263 012 eiro šogad piešķirta kopumā 197 kolektīviem: 113 kolektīviem G1 grupā (koprepertuāra kolektīvi – kori, deju grupas, koklētāju ansambļi un pūtēju orķestri) un 84 kolektīviem G2 grupā (pārējie kolektīvi, kas noteikti Dziesmu un deju svētku likumā – folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi, tautas mūzikas grupas, tautas lietišķās mākslas studijas, amatierteātri un vokālie ansambļi).
Mērķdotācija māksliniecisko kolektīvu dibinātājiem – biedrībām, nodibinājumiem, atvasinātu publisku personu – augstskolu, valsts iestāžu – mūzikas vidusskolu, SIA vai fiziskām personām – tiek piešķirta par kolektīviem, kuri darbojas vismaz divus gadus, apgūst kārtējiem Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem noteikto repertuāru, vismaz reizi gadā ir piedalījušies repertuāra pārbaudes skatēs, konkursos vai izstādēs un vismaz reizi gadā ir piedalījušies Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajos Dziesmu un deju svētku starplaika pasākumos.
Valsts budžeta mērķdotācijas sadalījums apstiprināts, pamatojoties uz 2015. gada 28. jūlija MK noteikumiem Nr. 440 “Kārtība, kādā tiek sadalīta valsts budžeta mērķdotācija to māksliniecisko kolektīvu vadītāju darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, kuru dibinātāji nav pašvaldības”.