DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
1
1

Pasākums par godu Pasaules šizofrēnijas dienai: izpratne un atbalsts kopā ar speciālistiem un pieredzes stāstiem

Publicitātes attēls.

Nākamā nedēļa ir Pasaules šizofrēnijas apziņas nedēļa, kas noslēdzas ar Pasaules šizofrēnijas dienu, kuru atzīmē 24. maijā. Tā ir iespēja sabiedrībai uzzināt vairāk par šiem traucējumiem, atbalstīt cilvēkus, kuri ar tiem saskaras, un uzsvērt nepieciešamību pēc pieejamiem ārstēšanas un atbalsta pakalpojumiem.

Šizofrēnijas pacientu atbalsta biedrība “Būt Blakus” sadarbībā ar Nacionālo psihiatrijas vēstures centru (NPVC) aicina ikvienu interesentu uz īpašu pasākumu, kas notiks 2025. gada 22. maijā plkst. 16.30 Nacionālā psihiskās veselības centra Tvaika ielā 2 Ambulatorā centra konferenču zālē. Pasākuma mērķis ir veicināt izpratni par šizofrēniju, apvienojot izglītojošas un sarunu aktivitātes neformālā gaisotnē.

Programma

🕓 16.30–17.30

NPVC Vēstures un kultūras telpas (muzeja) apskate.

‼️ Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ aicinām iepriekš pieteikties šeit vai rakstot uz e-pasta adresi: butblakus@gmail.com.

🕠 17.30–19.00

Neformālā diskusija ar biedrības “Būt Blakus” biedriem “Šizofrēnija: medicīniskais un sociālais skatījums”. Diskusijā piedalīsies:

  • Dr. med. Liene Sīle, psihiatre;
  • Ineta Sipova, māsa;
  • Nataļa Piziča, sociālā darbiniece.

Pasaules Šizofrēnijas dienas pasākumu un biedrību “Būt blakus” atbalsta "Gedeon Richter Latvija" birojs.

Šizofrēnija ir nopietna, hroniska psihiska saslimšana, kas izpaužas ar domāšanas, uztveres, emocionālo reakciju un uzvedības izmaiņām. Šizofrēnija skar aptuveni 1% pasaules iedzīvotāju, Latvijā tā ir apmēram 20 000 cilvēku. Tai ir savas klīniskās izpausmes un izmaiņas galvas smadzenēs, daudz dažādu norises veidu un izpausmju. Katrs pacients ar šizofrēniju to piedzīvo atšķirīgi. Simptomu izpausmes un smagums var atšķirties, tomēr, visticamāk, tie ietekmēs pacienta, kā arī viņa ģimenes locekļu un draugu personīgo dzīvi.

Dr. med. Liene Sīle: “Slimojot ar hronisku saslimšanu jāsaprot, ka medicīnas sfēra nevar un tas nav reāli iespējams nosegt visas cilvēka vajadzības ceļā uz pilnvērtīgu dzīvi. Ārstēšana un slimības kontrole ir pamats, bet sociālo un profesionālo vajadzību apmierināšanai ir nepieciešama pavisam citas atbalsta formas. Sabiedrības līdzdalība cilvēku ar hronisku saslimšanu labklājībā ir kritiski svarīga. Biedrība piederīgo atbalsta ir pirmais loģiskais solis uz veselākas sabiedrības veidošanu- atbalsts ir pirmā palīdzības forma visiem.”

Vairāk informācijas: Šizofrēnijas pacientu tuvinieku atbalsta biedrība “Būt blakus” www.butblakus.lv, butblakus@gmail.com.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI