DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. maijā, 2025
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Līdz 9. maijam turpinās pieteikšanās dalībai pirmajā Latgales tautastērpu skatē

Publicitātes attēls.

Līdz šī gada 9. maijam turpinās pieteikšanās dalībai pirmajā Latgales tautastērpu skatē, kas notiks Daugavpilī 31. maijā.

Pieteikties pirmajai Latgales tautastērpu skatei aicināti visi, kuriem ir pilnas komplektācijas Latgales tautastērpi – gan individuāli, gan kolektīvi 13 dažādās kategorijās. Lai to izdarītu, uz e-pastu latgale.etno@gmail.com jānosūta aizpildīta skates pieteikuma anketu un divas līdz trīs skatei iesniedzamā tautastērpa fotogrāfijas ar labu izšķirtspēju, kurā pēc iespējas pilnīgāk atspoguļojas tērpa kopskats un detaļas. Plašāku informāciju par skati, skates nolikumu un pieteikuma anketu var atrast www.vienibasnams.lv, www.daugavpils.lv un biedrības „Latgales etnogrāfiskā vēstniecība” sociālo tīklu platformās.

Skates rīkotāji aicina ikvienu arheoloģiskā vai etnogrāfiskā Latgales tērpa īpašnieku, kurš vēlas palepoties ar savu tautas tērpu, pieteikties dalībai skatē gan individuāli, gan grupās un kolektīvos: Liels vai mazs, jauns vai gados bagāts – Latgales tautas tērps ir kas vairāk nekā apģērbs – tas ir mūsu dvēseles raksts, dzimtas stāsts un tautas lepnums! Parādi pasaulei, ka Latgale ir dzīva, daudzkrāsaina un lepna!
Un Tu – esi tās daļa!

 Skate ir viens no pasākumu kopuma par godu pirmo Latgales Dziedāšanas svētku simtgadei. Tās mērķis ir sekmēt Latgales tautastērpu dzīvotspēju, to saglabāšanu, nēsāšanas kultūru un veicināt to popularitāti mūsdienu sabiedrībā.

Skati rīko biedrība “Latgales etnogrāfiskā vēstniecība” sadarbībā ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādi "Vienības nams" un Tradīciju māju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI