Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātā ES fondu programma ir mērķēta pētniecības kapacitātes un kompetenču attīstīšanai, lai paātrinātu zināšanu un tehnoloģijas pārnesi, pilotprojektu un demonstrācijas projektu īstenošanu. Plānots attīstīt pētniecībā balstītus jaunus un inovatīvus risinājumus degradēto purvu un nerekultivēto vēsturisko kūdras ieguves vietu rekultivācijai un izstrādāt scenārijus bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai šajās teritorijās. Tiks attīstītas jaunas tehnoloģijas un produkti kūdras nozares klimatneitralitātes veicināšanai, kas vērsti uz SEG emisiju samazināšanu un ogļskābās gāzes piesaisti orientētu inovatīvu risinājumu radīšanu un to plašākas izmantošanas veicināšanu.
TPF finansētajos projektos paredzēts izstrādāt un publicēt vismaz 50 zinātniskos rakstus starptautiski atzītos žurnālos, kā arī iesniegt vismaz 3 pētniecības pieteikumus pētnieciskajos konkursos.
Zinātniskās institūcijas ES fondu atbalstam var iesniegt projektus CFLA līdz š. g. 10. aprīlim un tos varēs īstenot līdz 2029. gada beigām. Pieejamais TPF finansējums ir 4 750 025 eiro. Projektu atlases dokumentācija publicēta cfla.gov.lv.
Projektu atlase izsludināta ES kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 6.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Pārejas uz klimatneitralitāti radīto ekonomisko, sociālo un vides seku mazināšana visvairāk skartajos reģionos” 6.1.1.2. pasākuma “Pētniecības attīstība dabas resursu ilgtspējīgai izmantošanai vides un klimata mērķu kontekstā” ietvaros.
Informācija par visām projektu atlasēm pieejama CFLA tīmekļvietnes sadaļā “Programmas”.