8. janvārī Preiļu apkārtnē vides ekspertam izdevies novērot un dokumentēt ezi. Spriežot pēc novērojuma reģiona, tas visdrīzāk bijis baltkrūtainais ezis Erinaceus roumanicus. Latvijā ir sastopamas divas ežu sugas, kas pēc ārējām pazīmēm ir ļoti grūti atšķiramas. Pretēji baltkrūtainajam ezim, otras sugas pārstāvis – brūnkrūtainais ezis Erinaceus europaeus – Latvijā sastopams daudz retāk.
Vides eksperta novērotais ezis atradās uz dabiskās brauktuves lauku ainavā. Apkārtnē nekas nav liecinājis, ka ezis varētu būt pamodināts, tāpēc G. Grandāns izsaka minējumu, ka janvārim netipiski silto laika apstākļu dēļ daļa ežu ir pamodušies no ziemas miega vai arī, iespējams, ziemas guļā nemaz nav devušies.
Dabas novērojumu portālā dabasdati.lv pēdējā pusotra mēneša laikā – no 2024. gada 1. decembra līdz 2025. gada 10. janvārim – ir reģistrēti četri ežu novērojumi, trīs no tiem – janvārī.
Eži apdzīvo teritorijas, kurās aug krūmi, lapu koki un kur ir bagāta zemsedzes veģetācija – meža malas, lauksaimniecības zemes, dārzus un parkus. Labprāt uzturas apdzīvotu vietu tuvumā, arī pilsētās.
Baltkrūtainais ezis lielākais kukaiņēdāju kārtas pārstāvis Latvijā. Meklējot ēdienu, izmanto labi attīstīto ožu un dzirdi, arī tausti. Barības meklējumos pavada vismaz 5 līdz 6 stundas diennaktī.