Tiekoties ar Eiropas Komisijas pārstāvjiem, tika pārrunātas Eiropas Savienības aktualitātes sociālajā jomā un turpmākās iniciatīvas Eiropas Sociālo tiesību pīlāra īstenošanā.
Ministrs kā vienu no risināmiem jautājumiem minēja dažviet pārmērīgo regulējumu, jo pēdējā laikā sociālās jomas direktīvas ir bijušas ar lielu uzsvaru uz ziņošanas pienākumiem. “Latvijai svarīgi, lai šīs jaunās iniciatīvas būtu pārdomātas. Ne katram sabiedriski vai politiski aktuālam tematam ir iespējams un nepieciešams Eiropas Savienības līmeņa regulējums,” uzsvēra Uldis Augulis.
Vienlaikus pēc ministra domām Eiropas Savienības līmenī būtu svarīgi risināt tādu jautājumu kā trešo valstu darbinieku nosūtīšana pakalpojumu sniegšanai no vienas dalībvalsts uz citu, jo šādas plūsmas arvien pieaug, un tas nav ņemts vērā esošajā darbinieku nosūtīšanas regulējumā.
Ministrs tikās arī ar Eiropas Parlamenta deputātiem no Latvijas, lai dalītos ar viedokļiem par sociālo jautājumu virzību Eiropas Parlamentā.
Sarunās ministrs uzsvēra, ka Eiropas Parlamentam ir liela loma Eiropas Savienības sociālās dienaskārtības veidošanā. Eiropas Parlamenta diskusijās iespējams arī pilnvērtīgi novērtēt tādu iniciatīvu ietekmi, kuras vienlaikus skar vairākas jomas, piemēram, darba tirgus, migrācijas un sociālos jautājumus. Tāpēc ir svarīgi saskatīt šo jomu mijiedarbību un savlaicīgi novērst riskus, ka vienas jomas regulējums rada nelabvēlīgas sekas citās jomās.
Savukārt vēl viena joma, kuru svarīgi risināt Eiropas Savienības līmenī un kurā ministrs sagaida Latvijas deputātu atbalstu, ir jautājumu par bērnu drošību digitālajā laikmetā.
Papildus, tiekoties ar Eiropas Komisijas pārstāvjiem un Eiropas Parlamenta deputātiem, tika pārrunāti arī jautājumi par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu un kohēzijas finansējuma nozīmību Latvijas sociālekonomiskajai attīstībai.